עץ הזית – גיזום וכריתת עצים

  כרסום שורשים

  כרסום שורשים וגדמים והכנה לשתילה חדשה של עצים

  לאחר ביצוע עבודות כריתה בעצים נשארים תמיד הגדמים שכן, אסור להפעיל מסור שרשרת בקרבת חול או אדמה ולכן צריך להכניס מכונה אחרת הנקראת מכרסמת שורשים. במקרים בהם גדם העץ מפריע לביצוע עבודות פיתוח כגון יציקת רצפות בטון, הנחת משטחי דק או ביצוע ריצוף מחדש בגינה, יש לדאוג לכרסום הגדם ובכך לאפשר את שאר עבודות הפיתוח באתר.

  ישנם שני סוגים של כרסום שורשים: "העלמת גדם העץ", והכנת האזור לשתילה חדשה. כשצריך לבצע כרסום להעלמת הגדם בלבד, הכרסום יבוצע לגובה של סנטימטרים בודדים מתחת לפני הקרקע כשבמקום נדרשת שתילה של עץ חדש הכרסום יבוצע לגובה של 30-50 ס"מ מתחת לפני הקרקע.

  במהלך ביצוע הכרסום נוצרים שבבים של עץ המעורבבים יחד עם אדמה שביחד יוצרים תערובת עשירה בחומרים מזינים עבור צמחים ועצים ולכן תערובת זו תמיד נשארת אצל הלקוח ולכן, לאחר הכרסום, יכוסה הבור שנוצר בעקבות הכרסום בתערובת זו.

  כדי לבצע כרסום שורשים לפני שתילה חדשה

  כדי לגדל עץ כמו שצריך וכדי לשמור על בריאותו, יש לא מעט פעולות שצריך לבצע. אומנם אנשים בטוחים הרבה פעמים שהדבר היחיד שצריך לעשות הוא להשקות את העץ, אך בפועל זה לא כל כך פשוט. פעולה אחת שצריך לבצע היא כרסום שורשים, שזהו תהליך של הסרת שורשים מעצים ושיחים באמצעות כלי מיוחד הנקרא כרסום שורשים. הכלי הוא בעצם מכונה בעלת להב מסתובב שחותך את השורשים. ברוב המקרים אנחנו נבצע פעולה כזאת כאשר נרצה להסיר שורשים שפולשים ליסודות של מבנים, צינורות או כבישים. השורשים של מרבית העצים מאוד חזקים ולכן הם עלולים להוות סכנה של ממש. דרוש לכם שירות בתחום כרסום השורשים ולא ממה ברור לכם אל מי לפנות? המומחים של חברת עץ זית ישמחו לעזור לכם, תמיד.

  באיזה מקרים כרסום שורשים מהווה פתרון טוב?

  יש מקרים שונים שבהם כרסום שורשים יכול להוות אופציה טובה שכדאי לקחת בחשבון. למשל, כאמור, כאשר השורשים מגיעים אל יסודות הבית או כל מבנה אחר. שורשי העצים עלולים לגרום נזק משמעותי ביותר ליסודות המבנה ולכן חשוב להסיר אותם. מקרה קלאסי נוסף שבו כרסום שורשים זו בחירה נכונה, הוא כאשר השורשים פולשים אל הצנרת. שורשים עלולים לחסום את הצינורות ובכך לגרום לסתימות, נזק משמעותי ביותר. בנוסף, אם השורשים מגיעים מתחת לכבישים, הם יכולים להרים חלקים מכביש ולגרום לנזק משמעותי לנוסעים ולהרוס הכביש.

  מי מבצע בפועל כרסום של שורשים?

  כפי שצוין, כדי לבצע כרסום שורשים צריך ציוד מתאים. לא מדובר על פעולה שניתן לבצע בידיים חשופות וכלי עבודה פשוטים לרוב לא יוכלו לסייע לנו. מעבר לכך, כדי לבצע כרסום של שורשים דרוש ידע מקצועי נרחב. לכן ברור מדוע כדאי לפנות אל חברה שזו בדיוק המומחיות שלה. חברה כזאת היא חברת עץ הזית, ואם תדברו עם נציגיה במספר: 054-8055317, מיד תוכלו להתרשם לטובה. כאן מחכה לכם שירות שהוא לא רק מקצועי ואדיב אלא גם יעיל מאוד. בנוסף, אנשי המקצוע של החברה תמיד יתנו לכם הצעת מחיר נוחה, כך שחבל לשלם אצל אחרים יותר ממה שצריך עבור כרסום השורשים או כריתה של עץ.

  חברה לבניית אתרים חברה לבניית אתרים